Czapki i kapelusze damskie

Filtry:
Wzór
Kolor
Rozmiar
Produkty w promocji
Wybrane:
Kolejność:
Damska czapka, zapewne od czasów dzieciństwa, najczęściej kojarzy się ze złem koniecznym. Tymczasem jeśli tylko zostanie odpowiednio dobrana, może być dodatkiem decydującym o sukcesie całej stylizacji. Nie musi zatem służyć tylko dawaniu ciepła, ale zwyczajnie gwarantować ładny, charakterystyczny wygląd.

Damskie czapki zimowe i nie tylko
Czapka ma znaczenie przede wszystkim funkcjonalne. Nakrycie głowy zimą chroni przed wyziębieniem, a latem przed przegrzaniem. Ponadto latem czapki z daszkiem, tzw. bejsbolówki zacieniają twarz chroniąc oczy i skórę przed słońcem. Z kolei najpopularniejszy model zimowej czapki to tzw. beannie cup, czyli czapka-groszek lub inaczej nazywana fisherman cup, czyli czapka rybaka, choć z tą nazwą może być mylnie kojarzony kapelusz wędkarski. Nakrycie głowy w takim stylu to także tzw. krasnalka lub czapka krasnala, od typowego groszka różniąca się wydłużonym końcem, który może swobodnie opadać. Czapki mają nie tylko walory funkcjonalne, ale można nimi także, podobnie jak innymi elementami ubioru, kształtować swój styl. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, odwagi oraz od proporcji.

Jaką czapkę damską wybrać?
Kaszkiet, beret a może kapelusz? Jeżeli nie wiesz jaką czapkę na zimę czy inną porę wybrać, rozpocznij od określenia swojego kształtu twarzy. Jeśli posiadasz twarz diamentową (czyli sześciokątną) z charakterystycznymi szerokimi kośćmi policzkowymi oraz niskim czołem, idealne będą dla Ciebie obszerne berety oraz kapelusze z dużym rondem, które złagodzą Twoje rysy. Małe, kanciaste nakrycia głowy są tu zdecydowanie zakazane.

Twarz w kształcie kropli, charakteryzuje się niskim, czołem, mocno zaznaczonymi kośćmi policzkowymi i szerokim podbródkiem. Jeśli to Twoje rysy, pasować do nich będą okrągłe berety oraz czapki noszone na bakier. Na pewno jednak trzeba zrezygnować z czapek naciąganych na czoło.

Posiadaczki buzi kwadratowej powinny wybierać czapki, które wydłużą ich rysy, aby odwrócić uwagę od mocno podkreślonych szczęk. Jeżeli zdecydują się na kapelusz, to tylko duży. Małe, kanciaste nakrycia głowy podkreślą mankamenty twarzy. Dobrze wyglądać będą także czapki z pomponem oraz nakrycia w oryginalne wzory.

Dla kobiet z twarzą trójkątną najlepszym wyborem będą damskie czapki zasłaniające szerokie czoło. Nie sprawdzą się tu zatem berety czy rozbudowane nakrycia głowy. Najlepiej jeśli czapka będzie przylegająca. Na pewno czapka damska z daszkiem sprawdzi się tu idealnie. Paniom z twarzą prostokątna najlepiej pasować będą czapki z uszami albo futrzane. Te modele wyrównają proporcje drobnych, lecz podłużnych rysów.

Twarz okrągła, która charakteryzuje się pełnymi policzkami, niskim czołem, okrągłą brodą dobrze prezentuje się w czapkach noszonych na bakier. Zdecydowanie panie o takich rysach powinny unikać czapek, które zasłaniają całe czoło, ponieważ takie modele jeszcze mocniej zaokrąglają buzię. Z kolei dla posiadaczek twarzy owalnej najlepsze będą wszystkie nakrycia. Panie o takich kształtach twarzy to prawdziwe szczęściary, ponieważ pasuje im każdy model czapki – od kapeluszy po kaszkiety czy smerfetki.

Wiesz już w jakiej czapce będziesz wyglądać najlepiej? Zapraszamy do sklepu online BIG STAR, gdzie znajdziesz szeroki wybór damskich czapek zimowych, czapek z daszkiem i przejściowych.
BigStar na Facebook BigStar na YouTube BigStar na Instagram

Infolinia   +48 62 76 52 102

Poniedziałek-Piątek 8:00 – 18:00

Copyright © bigstarjeans.com Wszystkie prawa zastrzeżone. Systemy OmniChannel eCommerce: i-systems

OK
Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka Prywatności.
Do góry