Paski męskie

Filtry:
Materiał
Wzór
Kolor
Rozmiar
Produkty w promocji
Wybrane:
Kolejność:
Pasek męski – drobny dodatek mówiący praktycznie wszystko o jego właścicielu. Wbrew pozorom nie służy tylko dopasowaniu spodni i utrzymaniu ich w miejscu. Jest to również element, który może wskazać czy mężczyzna wie, jak wyglądać dobrze. Pokazując jak właściwie łączyć ze sobą elementy stylizacji, dajemy ludziom, których spotykamy, sygnał, że znamy się na tym, co modne.

Paski męskie na duże okazje
Pasek męski do spodni ma zastosowanie przede wszystkim praktyczne, jednak czasem nawet gdy nie jest potrzebny do podtrzymywania spodni, jest obowiązkowym elementem stroju. Ma to miejsce głównie w sytuacjach, w których wymagany jest formalny strój. Tutaj nie ma żartów i zdecydowanie powinniśmy wybierać tylko paski skórzane lub z materiału dobrze imitującego skórę. Pasek musi być dopasowany do koloru butów, z kolei jego szerokość nie może być większa niż długość kciuka. Klamra zaś powinna być nieduża, raczej dyskretna, np. w kolorze srebra. Można również sięgać po paski męskie skórzane z mosiądzowa klamrą, która wraz z upływem czasu zmienia odrobinę kolor i staje się jeszcze bardziej elegancka. Biżuteryjne dodatki powinny współgrać z kolorem klamry, dlatego najlepiej postawić wyłącznie na zegarek i spinki do mankietów. Im mniej biżuterii, tym stylizacja nabiera więcej szyku.

Pasek męski – nieformalny look i sportowy luz
Jeśli chcemy ubrać się mniej formalnie, ale jednak nie całkiem na luzie, wciąż powinniśmy się trzymać wyżej wymienionych zasad. Pasek do spodni w dalszym ciągu musi być w kolorze zbliżonym do odcieni obuwia. Można jednak pokusić się o nieco więcej ekstrawagancji i eksperymentować z kolorami ubrań. Przykładowo, do jaskrawych, jasnych barw paska i butów założyć gładkie koszule, spodnie, t-shirty. Równie dobrym pomysłem jest dobranie odcienia paska do dodatków – zegarka lub bransolety.

Do stylizacji sportowych, zupełnie nieoficjalnych, śmiało możemy sięgać po paski parciane. Świetnie wyglądają w połączeniu z jeansami, sztruksami czy sportową marynarką. Jeżeli nie chcemy przykuwać czyjejś uwagi do naszego wyglądu, w kwestii koloru możemy trzymać się takich samych zasad, jakie obowiązują przy strojach formalnych. Jeśli jednak jesteśmy odważni i mamy odrobinę fantazji, nie ma żadnych przeszkód, by sięgać po paski w kontrastowych do reszty ubioru kolorach, wzorach, fakturach.

Pasek do spodni – najczęstsze błędy
Do najczęstszych błędów z paskiem męskim w roli głównej zalicza się noszenie go bez klamry w stylizacji oficjalnej. Niewłaściwe jest również łączenie butów i paska w innych kolorach, np. czarnego paska z brązowymi butami. Nie do końca dobrze wygląda także zestawienie srebrnej klamry paska ze złotymi, mocnymi dodatkami, np. zegarkiem na bransolecie czy łańcuchem na szyi. Kolejne faux pas wiąże się z zakładaniem paska do spodni bez szlufek czy też wysokie podsuwanie spodni za pomocą wąskiego paska. Ogromnym błędem jest również łączenie paska z szelkami – powinniśmy zdecydować się tylko na jeden z tych dodatków. Najgorsze stylizacje zaś to te, gdzie zakładamy pasek do jeansów, a t-shirt wpuszczamy w spodnie.

Masz już pomysł na stylizację z wykorzystaniem paska? Zapraszamy do sklepu online BIG STAR i zapoznania się z atrakcyjną ofertą pasków męskich – skórzanych i parcianych – z którymi stworzysz atrakcyjny look na każdą okazję!
BigStar na Facebook BigStar na YouTube BigStar na Instagram

Infolinia   +48 62 76 52 102

Poniedziałek-Piątek 8:00 – 18:00

Copyright © bigstarjeans.com Wszystkie prawa zastrzeżone. Systemy OmniChannel eCommerce: i-systems

OK
Strona wykorzystuje pliki Cookies m.in. w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce - Polityka Prywatności.
Do góry